Russian (CIS)

PostHeaderIcon Советы садоводу

Невелику кількість живців висаджують в парники, в канавки завглибшки 5 см, нарізані через 20 см. Великі партії живців висаджують в ягідну шкілку.. Ділянку заздалегідь (у паровому полі) очищають від бур'янів за допомогою відповідних гербіцидів (чи прополки) і з осені добре заправляють органо-мінеральними добривами (10-30 кг/м2) гною або компосту. Грунт перед посадкою культивують, а її поверхню ретельно вирівнюють. Будь-яким просапним підгортальником через 70 см нарізують неглибокі (7- 10 см) канавки, в які упритул один до одного укладають кореневі живці. Упродовж сезону грунт в рядах і міжряддях підтримують в рихлому і чистому від бур'янів стані. При необхідності рослини з живців підгодовують і поливають. Велику увагу приділяють профілактиці боротьби з шкідниками і хворобами. Залежно від стану живців, сортових особливостей і агротехніки можна отримати до 60-80% укорінених рослин.

 

Спосіб розмноження малини кореневими живцями заснований на хорошій регенеруючій здатності її коренів. Кореневі живці зазвичай заготовлюють на маткових рослинах малину при тій, що викопала кореневих нащадків або ж при їх ліквідації. На живці розрізають корені товще 2 мм, не порушуючи при цьому розташовані на них бічні розгалуження. Потім живці сортують по діаметру, зв'язують в пучки і укладають в неглибокі ящики, перешаровуючи вологим піском, торфом або їх сумішшю (1:1). Ящики поміщають в холодний підвал або в сніговий бурт, де і зберігають до весни при температурі 0..+40 С.

 

Корені рослини, що пустили, малина, яка пристосувалася до зовнішнього повітря, з грудкою землі висаджують в розплідник, рясно поливають і притіняють. Через 1,5-2 тижні вони добре приживаються, поновлюють зростання, і до осені з них виростають хороші стандартні саджанці. Залежно від умов живцювання і сортових особливостей укорінення зелених живців малини коливається від 80-90%, а вихід стандартних саджанців після їх висадки складає зазвичай 75-80%.

 

Живці висаджують в торфо-піщану суміш (1:1) під плівкові укриття з штучним туманом. Схема посадки обумовлена розміром листя у живців і коливається в межах від 5х5 до 10х5 см (200-400 штук на 1 м2). Температуру повітря намагаються підтримувати на рівні 20-25° З, відносну вологість - в межах 90-95%. Через 2 тижні у живців починається процес утворення коріння, а через 20-30 днів після посадки основна маса живців укорінюється і рушає в зростання. У наступні 7-10 днів поливи скорочують, поступово знижуючи відносну вологість повітря до 70-75%, посилюючи провітрювання.

 

Для цієї мети використовується кореневі нащадки малини, що з'являється у великій кількості на коренях маткових рослин другого і третього року життя. Молоді пагони заготовлюють в червні (краще в похмуру погоду) у фазі утворення на них 2-3 справжніх листків. Їх зрізають на рівні поверхні грунту або ж з невеликою (2-3 см) этнолірованню (білою) частиною стебла, заглиблюючи для цього в грунт секатор на відповідну глибину.
У прохолодному затіненому місці пагони розрізають на живці завдовжки 5-7 см, зв'язують в пучки по 25 штук і опускають нижніми кінцями у водний розчин одного з регуляторів зростання на 12-15 годин.

 
Еще статьи...