Russian (CIS)

PostHeaderIcon Советы садоводу

Застосовують порівняно рідко. Їм зазвичай користуються при вимушеному перенесенні на нове місце одиничних екземплярів з числа нових цінних сортів і перспективних гібридів малини. Ранньої весни (до набрякання бруньок) або осені (після закінчення зростання пагонів) кущі викопують і ділять на частини. При цьому стежать за тим, щоб у кожного відокремленого пагона була добре розвинена коренева система. Після посадки пагони укорочують до 20-30 см.

 

Процес зрощення триває довго. На зиму стовбур з щепленням корисно пригнути до землі, не роблячи ніяких вигинів в місці щеплення. Навесні кінець того, що підвіяв підрізують із залишенням шипика довжиною 15-20 см Бруньки у верхній половині шипика вищипують, а в нижній залишають, щоб шипик не засохнув разом з прищепленим живцем. Втечі з них, як і розгалуження на штамбі, влітку систематично прищипують. Коли втечі на живці досягнуть 8-10 см, їх вищипують для створення крони. У серпні шипик і втечі потовщення на штамбі вирізують, рани замазують варом.

 

Кращим способом літнього щеплення агрусу вважається бічне щеплення за кору. Суть її полягає в наступному. Беруть здорові визрілі пагонт агрусу, зрізають листові пластинки, залишаючи лише живці, видаляють шпильки. На живці роблять плоский косий зріз завдовжки 3-4 см з таким розрахунком, щоб на протилежній стороні знаходилася брунька на відстані приблизно однієї третини від верхнього краю зрізу. Над 4- 5 брунькою живець відділяють від пагона. На тому, що підвіяв роблять Т-подібний розріз, як при окуліровці. Над поперечним розрізом кору зрізають у вигляді півмісяця, щоб вона не заважала щільному приляганню живця до того, що підвіяв. Потім живець всувають під кору, міцно обв'язують і обмазують садовим варом.

 

На невеликих площах агрус можна вирощувати в штамбовій формі. В цьому випадку його прищеплюють на штамб агрусу деревовидного або смородини золотистої. Є два основні способи вирощування саджанців штамбового агрусу - зимовим щепленням рослин в приміщенні і літнім щепленням у відкритому грунті. Зимове щеплення дає кращі результати.

 

Навесні, коли на сильних нульових (прикореневих) пагонах зростають бокові зелені пагони завдовжки 5-7 см (зазвичай це буває в травні - початку червня), гілки вирізують і відразу ж доставляють до місця посадки. Перед посадкою гілки розрізають так, щоб кожний зелений пагін мав шматочок стебла (торішньої деревини), що несло його, - "підставку" завдовжки не більше 4 см. При цьому верхній зріз роблять на 1 см вище за основу зеленого пагона, нижній - на 3 см нижче його. Потім живці сортують по довжині зеленого пагона і висаджують в рясно зволожений рихлий грунт на заздалегідь підготовлені ділянки на глибину 3-4 см Листя не видаляє, за винятком нижніх, які заважають посадці. Після посадки потрібний щедрий полив, щоб промочити грунт на глибину посадки (включаючи місце розташування "підставки"), і мульчування.

 
Еще статьи...