Russian (CIS)

PostHeaderIcon Советы садоводу

Ранньої весни необхідно перевірити, чи не сталося випинання посаджених живців, і відновити їх первинне положення. Живці висаджують на захищеній від вітрів ділянці з рихлим, родючим, досить вологим грунтом, щоб вони могли вільно входити в неї. Після посадки грунт біля живців ущільнюють. Потім поливають і обов'язково мульчують перегноєм шаром 4-5 см Мульчування сприяє збереженню вологості грунту і кращому вкоріненню. Надалі проводять прополки, підгодівлю, регулярні розпушування і поливи, не допускаючи пересихання грунту.

 

Живцями, що одеревіли, можна розмножувати американо-європейські гібриди, особливо сорти Зміна, Колобок, Орля, Північний капітан. Живці європейських сортів укорінюються дуже слабо.
Втечі для вкорінення зазвичай заготовлюють восени і зберігають до весни. Довжина живців 20-22 см Краще укорінюються живці з середньої частини пагона. Висаджують їх навесні якомога раніше, похило, залишаючи під грунтом 1-2 бруньки. При осінній посадці нарізку живців і їх висадку слід проводити до листопада.

 

З насіння агрусу виростає рослина культурного виду з їстівними ягодами. По комплексу виробничо-біологічних властивостей вони можуть бути гірше або краще, або рівноцінні материнському сорту. Таким шляхом отримана величезна кількість сортів.
Для отримання сіянців насіння відмиває від мезги і зберігає в суміші з вологим піском. Їх можна висівати восени, але кращі результати дає стратифікація впродовж усієї зими і весняний посів, подібно до насіння вишні.

 

Живці смородини у кінці зими ставлять у воду. Через 10-12 днів починають утворюватися корені. Як тільки найбільший корінь досягне довжини 10- 12 мм, живці пересаджують в молочні або поліетиленові пакети із землею, проколовши внизу по два отвори для стоку води. Поливаючи живці часто і рясно (через 2-3 дні), щоб земля мала консистенцію сметани, через 7-10 днів після посадки вологість грунту зменшують до нормальної. Живці тримають удома приблизно до початку травня. До цього часу рослини досягають висоти 50-60 см Пакети перед посадкою обережно розрізають, щоб не пошкодити кореневу систему. Рослини саджають на 10-15 см глибше, ніж вони були посаджені в пакетах. Саджанці добре приживаються і мають сильніший розвиток, ніж звичайні, вони плодоносять значно краще.

 

В умовах любительського саду можна з успіхом вирощувати саджанці ягідних культур, але при дотриманні певних правил. Передусім необхідно правильно вибрати кущі для розмноження. Такі кущі мають бути чистосортними, високоврожайними, без ознак захворювань і поразки шкідниками (особливо махровою, борошнистою росою, бруньковим кліщем, скляницею, стебловий галліцією і іншими). Спостереження за рослинами впродовж двох-трьох років плодоносіння дозволяють відібрати з них найбільш урожайні і здорові.

 
Еще статьи...