Russian (CIS)

PostHeaderIcon Советы садоводу

Для весняної посадки живці можна заготовлювати восени, зимою або ранньою весною. Зберігають їх прикопаними, але краще оводнення відбувається в снігу. Живці верхівками вгору укладають в ящик, потім ставлять в сніг і забивають ім. Сніговий бурт укривають тирсою і соломою. Живці насичуються вологою, що дозволяє розтягнути терміни весняної посадки. Якщо живці зберігалися не в сніжнику, рекомендується перед весняною посадкою застосовувати снігування. Ефективне намочування:
на одну-дві доби живці залишають у воді. Обробка перед посадкою стимуляторами зростання підвищує укорінення живців.

 

При насінному розмноженні смородини повністю не наслідують усі кращі якості сорту. Тому його застосовують тільки в селекційній роботі при виведенні нових сортів, а в практичному садівництві використовувати не рекомендується.

 

Цим способом зазвичай користуються при розмноженні нових сортів з обмеженою кількістю маткових рослин. Довжина живців - близько 5 см На них розташовано як мінімум по 2 бруньки - одна біля основи, друга - на верхівці. Кількість бруньок може бути і великим - до 5 штук, якщо живці заготовлюють з верхівок пагонів. У такий спосіб чорну смородину розмножують ранньої весни в холодних розсадниках під поліетиленовою плівкою, яку натягують на дротяні каркаси заввишки 60-70 см і шириною 100-120 см по основі. Живці нарізують секатором із заздалегідь заготовлених втеч (восени, зимою або ранньою весною до початку набрякання бруньок).

 

Ранньою весною наступного року регулюють поверхневий стік талих вод, оберігаючи живці від вимочування. У окремі роки, особливо у вертикально посаджених живців, спостерігається сильне їх випинання з грунту на висоту до 10 см. В цьому випадку живці треба відразу ж засунути на колишню глибину. Якщо з цією роботою запізнилися, їх потрібно злегка підгорнути на висоту до 5 см.

Літом міжряддя періодично розпушують і видаляють окремі бур'яни, що з'являються в рядах.
У сухе літо рослини на супіщаних грунтах 2-3 рази поливають з нормою витрати води 25-35 л/м2 за кожен полив. Стільки ж разів саджанці підгодовують азотними добривами (аміачною селітрою, сечовиною) або нітрофоскою з розрахунку 3-4,5 г/м2 діючої речовини : перший раз в травні, у фазі початку зростання пагонів у живців, що прижилися; другий - в червні, у фазі активного зростання пагонів, третій раз - в липні, якщо рослини відстають в зростанні і розвитку.

 

Живці (в середньому близько 45 штук на 1 м2) саджають в щілині через 2,5-5 см, чергуючи сильні із слабкими під кутом 45°, залишаючи на поверхні 1-2 бруньки, після чого грунт по обидві сторони ряду добре обтискають ногами (при легкому сіпанні вони не повинні витягатися з грунту). У такому стані живці йдуть на зимівлю. Щільність їх на гектарі можна подвоїти, застосовуючи дворядкову стрічкову посадку за схемою (70х 20) х 2,5-5 см

 
Еще статьи...