Russian (CIS)

PostHeaderIcon Советы садоводу

Заготовлені пагони розрізають на живці завдовжки 18-20 см. Для цієї мети використовують усі частини пагонів, що одеревіли, відкидаючи ті, що тільки недостатньо одеревіли зеленого кольору верхівки, живці з яких не укорінюються .
Невеликі партії живців нарізують секатором. Нижній зріз роблять під кутом 45° з протилежного боку бруньки і на 1 см нижче за її основу, верхній зріз - на 1 см вище за бруньку і під кутом, близьким до прямого. Такі живці зручні при ручній посадці.

 

Впродовж 2-3 тижнів після посадки живці рясно поливають (2-4 рази в день і більше). З появою коренів число поливів скорочують, потім поливають тільки один раз в 2-3 дні, а далі з потреби. Догляд за посадками такий же, як і за звичайними зеленими живцями. Приживаність комбінованих живців залежить від сорту і коливається в межах 50- 90%. До осені у більшості саджанців розвивається хороша коренева система, а надземна частина досягає висоти 20-40 см.

 

У кінці травня - початку червня (на місяць раніше звичайного терміну), коли приріст пагонів досягне 10-20 см, дворічні гілки на маткових кущах зрізають біля основи, переносять в прохолодне затінене місце і розрізають на живці. Біля основи кожного пагона першого порядку галуження залишають відрізок дворічної деревини завдовжки 2-5 см. Усе листя зберігається, видаляються тільки нижні, якщо вони заважають посадці. Живці висаджують на гряди в дрібні борозенки поперечними рядами за схемою 10><5 см або стрічковим способом. Відстань між живцями 20х10 см . Перед посадкою грунт рясно поливають. Живці саджають вертикально, незалежно від кута знаходження пагону від осі дворічної деревини. "Підставку" злегка притискають до дна борозенки і засипають шаром грунту в 3-4 см, після чого проводять мульчування торфом або перегноєм.

 

Живці з "п'ятою" нарізують з нижньої частини приросту поточного року. Вони мають на кінці розширену основу за рахунок кори і тонкого шару дворічної деревини (заготовлюють тільки з бокових пагонів).
Живці з "миличкою" заготовлюють шляхом зрізання частини торішнього приросту нижче за верхнє річне кільце (для цієї мети використовують тільки верхівкові пагони).
Живці з "підставкою" біля основи мають частину дворічної деревини, розташованої до живця перпендикулярно під кутом (заготовлюють з бокових пагонів, що виросли у верхній частині пагонів нульового порядку).
У практиці найбільш широке поширення знайшов спосіб розмноження зеленими живцями з "підставкою". Він дозволяє укорінювати зелені живці безпосередньо у відкритому грунті і дає можливість вже до кінця сезону виростити посадочний матеріал.

 

Підтримують певний режим температурної вологості і світлового : температура повітря і субстрату - 22-25° З, вологість повітря - 95-100%, субстрату - 70-80% від повної вологоємкості. В процесі вкорінення живців, видаляють відмерле листя, прополюють бур'яни, що з'являються, а в жарку погоду їх притіняють, оскільки сонячна радіація і температура більше 30° З пригноблюють фотосинтез і затримують процес формування кореня. При появі шкідників проводять обприскування відповідними препаратами. Для кращого зростання і розвитку кореневої системи укорінені живці підгодовують 0,1-0,5% -ним розчином сечовини (5-7 л на м2) або ж настоєм рідкого гною, розбавленого в 6 разів (4-5 л на м2).

 
Еще статьи...